Розпочинати новий навчальний рік зі святкового молебню, спільної молитви за здоров’я дітей, учнів, студентів та вчителів, за успішне навчання та виховання молодого покоління уже стало доброю традицією у Свято-Миколаївській церкві м. Острога. 28 серпня 2015 року, на свято Успіння Пресвятої Богородиці, по завершенні Божественної літургії Благочинний церков УПЦ КП Острозького району прот. Юрій Лукашик відправив молебень за здоров’я перед новим навчальним роком. 19 серпня 2015 року парафіяни Свято-Миколаївської церкви УПЦ КП Острога відзначили свято Преображення Господнього. Цей день вважається одним з великих свят. Своїм Преображенням Спаситель показав нам, якими стануть люди в майбутньому житті, в Царстві Небесному, як преобразиться тоді весь наш земний світ. На подвір’ї новозбудованого храму зібралося багато парафіян, несучи в руках уквітчані чорнобривцями, айстрами, зеленим барвінком, пшеничним колоссям та польовим зіллям повні кошики з яблуками, грушами, сливами, виноградом та медом. Це не дивно, адже у народі це свято називають яблучним Спасом. Хоча триває двотижневий Успенський піст, який почався на Маковія, парафіяни у святкових вишиванках, а кошики, мов барвистий килим, зітканий із щедрих дарів рідної землі. 14 серпня 2015 року у Свято-Миколаївській церкві міста Острога відбулась надзвичайно знаменна подія – освячення головного накупольного хреста храму, яка золотими літерами буде записана не лише в історію храму, але й у історію м. Острога та незалежної української держави. Чин освячення головного хреста здійснив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон. За богослужінням архіпастирю співслужили: благочинний церков Острозького району, настоятель Свято-Миколаївської церкви протоієрей Юрій Лукашик та священики Острозького благочиння. У неділю, 21 червня 2015 року, настоятель храму прот. Юрій Лукашик та хористи складали щирі слова подяки регенту Віктору Ярошенку, який впродовж чотирьох років керував парафіяльним хором. Від сьогодні Віктор Ярошенко став почесним регентом Свято-Миколаївської церкви, оскільки за станом здоров’я уже не в змозі професійно займатися церковними справами. Важко собі уявити Літургію, Вечірню або Ранню без співу – настільки тісно це явище увійшло в церковне життя. Парафіяльний хор Свято-Миколаївської церкви з 1992 року, відколи відновилися богослужіння, сформувався у колектив, який достойно оспівує красу нашої духовності. Дев’ять років хором керувала Ксенія-Ганна Грабарчук (1992-2001 рр.), яка стала першим регентом відновленої Свято-Миколаївської церкви. Впродовж наступних десяти років хор отримав нове дихання під професійним керівництвом Віталія Власенка (2001-2011 рр.), напрацювання якого підтримав Віктор Ярошенко (2011-2015 рр.). У п’ятницю, 22 травня, в день святкування перенесення мощей святителя Миколая з Мир Лікійських у Барі, храмове свято відзначали парафіяни Свято-Миколаївскої церкви м. Острога. Святкове богослужіння очолив настоятель храму, Благочинний церков Острозького району прот. Юрій Лукашик, якому співслужили священики о. Богдан Стрикалюк ( студентсько-викладацький храм Преподобного Федора Острозького), о. Володимир Шевчук (Свято-Олександроневська парафія, м. Острог), о. Ярослав Кричильський (Свято-Різдвобогородична парафія, с. Плоска). З 23 лютого 2015 року, протягом чотирьох днів першої седмиці Великого посту, у Свято-Миколаївському храмі міста Острога читався Великий Покаянний канон святого преподобного Андрія Критського. Богослужіння звершив настоятель храму прот. Юрій Лукашик. Одна з характерних особливостей богослужіння Великого посту – читання чи спів Великого Покаянного канону святителя Андрія Критського. Для багатьох вірян цей канон – чи не єдина відмінність великопісного часу від решти церковного року, адже у суботи та неділі під час Великого посту особливостей зовсім мало, а з буденних служб найбільш популярні дні, коли читається канон св. Андрія Критського. Вчора, 22 листопада 2014 року, український народ відзначив 81-шу річницю трагічних подій штучного голоду в Україні в 1932-1933 роках. На центральній площі міста Острога ми разом молились до Бога за всіх померлих від голоду. Всі присутні запалили свічки і виклали лампадки у вигляді хреста. Повертаючись додому бачив, як горіли свічки у вікнах острожан, як знак солідарності з усіма вірними. Перлиною Православного Богослужіння є Великий Покаянний канон святого преподобного Андрія Критського. Самим читанням цього розчуленого зову душі преподобного Андрія Матір-Церква відкриває нам ворота Святої Чотиридесятниці. У перші чотири дні Великого Посту цей канон ділиться на частини і читається на Великому повечір’ї, а на Утрені в четвер п’ятої седмиці читається повністю. Більше ніж 1300 років Свята Церква завдяки цьому твору відкриває нам глибину покаяння. Цей канон можна описати як покаянний плач, що розкриває нам всю безодню гріха. Проникливі слова збентежують душу християнина і пробуджують спрагле серце людини від гріховного сну. Преподобний Андрій майстерно зображає нам великі образи – Адама і Єву, рай і гріхопадіння, патріарха Ноя і потоп, Давида, Обітовану Землю і особливо Христа і Церкву. Храм Святого Миколая є одним із найдавніших православних храмів у м. Острозі. Дослідники стверджують, що його будівництво було започатковане ще в другій половині ХІV століття. Розміщувався храм в межах пригородка, тобто другої оборонної лінії, що прилягала до дитинця міста з півночі та із заходу. Він мав гарний зовнішній вигляд, про що свідчить світлина знайдена в архівах Росії. До того ж храм був багатий, мав «поля, ґрунти та сіножаті». Окрім того, Свято-Миколаївський храм мав право ставропігії, тобто не підпорядковувався місцевій єпархіальній владі, а безпосередньо залежав від патріаршої влади. До речі, таким правом користувалися Києво-Печерська лавра, Київське Богоявленське братство, Межигірський Спасо-Преображенський монастир, Манявський скит та деякі інші релігійні інституції. Ставропігіальний статус Миколаївського храму свідчив про особливу важливість святині для церкви і віруючи України.
У Свято-Миколаївській церкві м. Острога молилися за здоров’я учнів та вчителів перед початком нового навчального року
Преображення Господнє-2015
Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон освятив накупольний хрест новозбудованого Свято-Миколаївського храму в Острозі
У Свято-Миколаївській церкві м. Острога дякували регенту Віктору Ярошенку
ХРАМОВЕ СВЯТО У СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКІЙ ПАРАФІЇ МІСТА ОСТРОГА - 2015
Богослужіння у першу седмицю Великого Посту. Читання чотирьох частин Великого Покаянного канону св. Андрія Критського
Вшанування пам'яті жертв Голодомору
Богослужіння в четвер першої седмиці Великого Посту з читанням 4-ї частини Великого покаянного канону св. Андрія Критського
Історія нашої церкви
Розклад богослужінь
.png)
17.00. Вечірня.
Цікаво та актуально

.jpg)

.jpg)
.png)







