27 листопада 2016 року відбулася пам’ятна подія в історії церковного хору Свято-Миколаївського храму м. Острога. Наш колектив виступив із вітальною адресою на честь 440-річчя заснування першого вищого навчального закладу у Східній Європі, найстарішої української науково-освітньої установи, заснованої у 1576 році князем Василем-Костянтином Острозьким, у студентсько-викладацькому храмі преп. Федора Острозького. Громада Свято-Миколаївської церкви не могла стояти осторонь такої визначної події, ювілею навчального закладу, оскільки колектив Національного університету «Острозька академія» на чолі із професором Ігорем Демидовичем Пасічником неодноразово виступав благодійником та меценатом відбудови нашого храму, жертвувавши значні кошти. Приємно, що у всі часи ми відчуваємо фінансову допомогу та моральну підтримку Острозької академії. 19 серпня відзначають свято Преображення Господнього або Яблучний Спас. У цей день за древнім церковним звичаєм, в знак подяки за щедрий врожай, святять груші, яблука, виноград, мед, обжинкові вінки, або колосся жита та пшениці. Свято встановлене у пам’ять преображення Ісуса Христа перед учнями на горі Фавор, про що розповідають три євангелисти – Матвій, Марко і Лука. Як описують Євангелія, незадовго до свого розп’яття Ісус Христос, взявши з Собою трьох учнів Петра і братів Заведеєвих, Якова та Івана, вирушив з Кесарії Філіппової в межі Галілеї. Зупинившись біля гори Фавор, що підноситься над пагорбами Галілеї, Ісус став молитися. Стомившись, апостоли заснули, як сказано в Євангелії: «Петро та приявні з ним були зморені сном». Прокинувшись, вони побачили, що Ісус Христос преобразився: Він стояв оточений яскравим сяйвом: обличчя Його сяяло, як сонце, одяг зробився білішим від снігу і блищав, як світло. Поруч з Ним стояли два найшанованіші старозавітні пророки – Мойсей та Ілля, які розмовляли з Господом про Його близький відхід. Далі Євангеліє оповідає про те, що співрозмовників осінила біла хмара, з якої пролунав голос Божий: «Це – Син Мій улюблений, Його слухайте». Бачення зникло. Учні в страху попадали на землю. Ісус Христос підійшов до них, торкнувся їх і сказав: Встаньте, не бійтеся». Учні тоді встали і побачили Ісуса вже у звичайному вигляді. Разом з Ісусом Христом вони спустилися з гори і до ранку повернулися в Капернаум. Христос наказав нікому не розповідати про те, що вони бачили до тих пір, поки Він не воскресне з мертвих. 16 квітня 2016 року, в суботу п’ятого тижня Великого посту, Похвали Пресвятої Богородиці, до Свято-Миколаївської церкви прибули священики Острозького благочиння, щоб співслужити разом з настоятелем прот. Юрієм Лукашиком та здійснити таїнство сповіді та причастя. Цей день за церковним календарем отримав назву Похвали Божої Матері, або ж Суботи акафіста. До складу Богослужіння цієї суботи входить урочистий спів акафісту Божої Матері, від чого й сама служба іменується Похвалою Пресвятій Богородиці. 20 березня 2016 року парафіяни Свято-Миколаївської церкви УПЦ КП вітали прот. Юрія Лукашика з 45-літнім ювілеєм від Дня народження та 20-річчям священичої праці. Після закінчення Волинської духовної семінарії Острог став першою парафією, куди направили о. Юрія. З осені 1995 року і дотепер настоятель ревно служить громаді. Усі ці роки о. Юрій був і залишається для нас взірцем людської порядності, християнської доброти і жертовності. Він став справжнім наставником, до якого спішать на довірливу розмову, вчаться любити і приймати Божу волю, жити у вірі, єдності і любові до ближнього. «Помилуй мене, Боже, помилуй мене» - у Свято-Миколаївській церкві читався Великий Покаянний канон святого преподобного Андрія Критського. 17 березня 2016 року, в четвер першої седмиці Великого посту, ввечері, було звершено Велике Повечір’я з читанням 4-ї частини Великого Покаянного канону. Богослужіння звершив настоятель храму прот. Юрій Лукашик. Перлиною Православного Богослужіння є Великий Покаянний канон святого преподобного Андрія Критського. Самим читанням цього розчуленого зову душі преподобного Андрія Матір-Церква відкриває нам ворота Святої Чотиридесятниці. Сьогодні Свята Православна церква відзначає одне із найбільших християнських свят – Стрітення Господнє. У Свято-Миколаївській церкві м. Острога відбулася Божественна Літургія, яку очолив настоятель храму прот. Юрій Лукашик. У своїй проповіді настоятель наголосив, що «сьогоднішнє свято переносить нас духом до Єрусалимського храму, де Пречиста Діва Марія разом із святим Йосифом принесла сорокаденного Ісуса до святині. Це приклад того, як Ісус Христос підкоряється законові, бо Він прийшов доповнити Закон і пророків. 18 жовтня 2015 року, у Свято-Миколаївській церкві міста Острога, після Божественної Літургії, відбувся чин освячення накупольних хрестів храму. «Сьогодні ми освятили хрести над дзвіницею та вівтарем церкви, не так давно Владика освятив центральний хрест. Будемо сподіватися, що Господь благословить усі наші справи силою Чесного і Животворчого Хреста і подасть нам сильну віру і любов до Бога. Маємо велику надію, що хрести, які ми сьогодні освятили, прикрашатимуть не тільки нашу Свято-Миколаївську церкву, а стануть дороговказом нам на Божий храм, який є часточкою неба на землі і який веде нас до спасіння, до вічного блаженства» – наголосив настоятель. Вчора, 28 листопада 2015 року, український народ відзначив 82-у річницю трагічних подій штучного голоду в Україні в 1932-1933 роках. На центральній площі міста Острога ми разом молились до Бога за всіх померлих від голоду. Всі присутні запалили свічки і виклали лампадки у вигляді хреста. Повертаючись додому бачив, як горіли свічки у вікнах острожан, як знак солідарності з усіма вірними. Сьогодні у Свято-Миколаївські церкві була відслужена панахида за спокій душ всіх невинно померлих під час голодів, репресій і Голодомору.
Церковний хор Свято-Миколаївського храму м. Острога привітав Острозьку академію із 440-річним ювілеєм
ПРЕОБРАЖЕННЯ ГОСПОДНЄ - 2016
ХРАМОВЕ СВЯТО У МІСТІ ОСТРОЗІ - 2016
Субота Акафіста. Похвала Пресвятої Богородиці
Вітаємо прот. Юрія Лукашика з Днем народження та 20-літтям служіння парафії
Богослужіння в четвер першої седмиці Великого Посту з читанням 4-ї частини Великого покаянного канону св. Андрія Критського
СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЄ - 2016
Освячення накупольних хрестів Свято-Миколаївської церкви м. Острога
Вшанування пам'яті жертв Голодомору
Розклад богослужінь
.png)
17.00. Вечірня.
Цікаво та актуально

.jpg)

.jpg)
.png)







