ХРАМОВЕ СВЯТО У ЦЕРКВІ СВЯТОГО МИКОЛАЯ МІСТА ОСТРОГА
22 травня 2017 року парафіяни Свято-Миколаївської церкви УПЦ КП м. Острога відсвяткували двадцятип’ятирічний ювілей. Саме у травні 1992 року активна та патріотична частина православних українців міста вирішила заснувати свою громаду. На свято перенесення мощей Святителя Миколая з Мир Лікійських у місто Бар було освячено капличку Святого Миколая. Уже чверть століття у храмі звучить молитва українською мовою, а зусиллями парафіян і меценатів вдалося збудувати нову церкву.
Напередодні свята у храмі було відправлено Вечірню. Богослужіння звершив настоятель храму протоієрей Юрій Лукашик.
Святкову Божественну літургію очолив настоятель Свято-Олександроневської церкви м. Острога о. Володимир Шевчук у співслужінні зі священиками Острозького благочиння, які прибули розділити радість храмового свята: о. Василь Палетко (Свято-Георгіївська парафія, с. Михайлівка), о. Юрій Андрощук (Свято-Михайлівська парафія, с. Оженин), о. Микола Свистак (Свято-Троїцька парафія, с. Мощаниця), о. Ярослав Кричильський (Свято-Різдвобогородична парафія, с. Плоска).
Після Євангельського читання до присутніх у храмі звернувся із проповіддю отець Юрій Андрощук. У своєму слові він привітав усіх парафіян з престольним святом, розповів про ревне, достойне життя та служіння святителя Миколая Мирлікійського Чудотворця, яке має бути взірцем для кожного священика та християнина, а також пояснив духовне значення свята.
На свято прийшло багато парафіян та гостей, з яких чимало посповідались та прийняли причастя. Нехай Святі Христові Тайни будуть їм на спасіння душі і тіла.
Наприкінці Літургії священнослужителі відправили молебень, в якому молилися за мир в Україні та прославили Святого Миколая-Чудотворця – покровителя та заступника нашої громади.
А до присутніх звернувся о. Володимир Шевчук, який привітав парафіян з храмовим святом. Побажав, щоб Святитель Миколай завжди був присутнім серед нас і допомагав нам у справі спасіння, завжди поспішав на допомогу до тих, хто його кличе.
Настоятель храму протоієрей Юрій Лукашик привітав усіх з величним святом та подякував всечесним отцям за спільну молитву. «Велика подяка парафіянам та гостям за допомогу у розбудові храму, за пожертви у церковну скарбницю. Завдяки Вашим благодійним внескам цього року будівельні роботи перенесені всередину церкви» – наголосив настоятель.
Урочисте Богослужіння завершилося Євангельським читанням з хресним ходом навколо церкви, окропленням всіх свяченою водою, мируванням вірян та уставним многоліттям.
Божественну Літургію прикрасив чудовий церковний хор під керівництвом Олени Зелінської. У виконанні хору милозвучно і гармонійно звучали церковні піснеспіви «Миколаю, вся земля Тебе вітає…», «Святителю Миколаю…», «Молитва за Україну».
Наостанок парафіяльний хор урочисто виконав церковний гімн України – «Боже Великий, Єдиний».
На подвір’ї новозбудованого храму святкування завершилося спільним частуванням, приготовленим стараннями громади.
Світлана Мацієвська
Розклад богослужінь
.png)
17.00. Вечірня.
Цікаво та актуально

.jpg)

.jpg)
.png)







