Вітання настоятеля зі святом входження в храм
"Любов у серці щиру майте, плекайте милосердя..."
(Св.Миколай Чудотворець)
Дорогі брати і сестри!
Важко уявити людину м. Острога та Острозького району, яка б не знала чи хоча б не чула про Свято-Миколаївську церкву. Всі знають, що капличка розташована на пагорбі в мальовничому історичному центрі м. Острога. Ще більше перехожих дивує те, що біля такої маленької за розмірами святині, збирається велика кількість людей, які приходять помолитися та віддати хвалу Господу нашому. Саме в ній протягом двадцяти років, в тісноті, часто просто неба, і в дощ, і в холод, і під спекотним сонцем, щонеділі та у свята відправлялись Божественні літургії. І в кожного з нас у молитвах до Господа було велике прохання: «Боже! Змилуйся над нами! Дай нам здоров’я, сили та терпіння дочекатися того дня, коли осанну Всевишньому будемо проголошувати у просторому новозбудованому храмі».
Йшли роки, та Господня ласка і віра не покидали нас. Як сказав Григорій Богослов: «Ніщо не робить людину так подібною до Бога, як добрі діла». Саме тому члени парафіяльної ради Свято-Миколаївської церкви подолали не одну перепону (виготовлення проектно-кошторисної документації, проведення археологічної експертизи в історичній зоні міста, отримання безлічі дозволів та упорядкування необхідної документації для будівництва), доклавши багато зусиль, щоб зробити практично неможливе – розпочати спорудження нового храму, а вірніше сказати – відновити Свято-Миколаївську церкву, яка функціонувала ще у ХVIII-XIX століттях.
З волі Божої, вже з 4 листопада 2010 року, коли було закладено та освячено перший камінь храму, розпочались будівельні роботи по спорудженню підвального приміщення майбутньої церкви. Громада та й усі небайдужі люди з Острога та району, Рівненщини та інших областей України долучилися до активного збору коштів. Будівництво в теперішніх умовах вимагає великих матеріальних ресурсів, проте протягом останніх років нам вдалося акумулювати необхідну суму коштів, щоб збудувати та облаштувати нижній ярус церкви.
Господь вислухав наші молитви. І ось напередодні великого свята Різдва Христового було освячено підвальну частину храму і першу Різдвяну Божественну літургію громада відслужила у значно просторішому, теплішому та затишнішому приміщенні.
Це справді історична та радісна подія не тільки для наших парафіян, але й для всіх людей, які допомагали і сприяли нам у будівництві, жертвували значні суми грошей і своєю працею долучалися до різних видів робіт. Звичайно, це тільки початок нашого входження у храм, що будується. Надіємось, що з Божою допомогою, з небайдужими людьми, доброчинцями та жертводавцями побудуємо та відновимо величну Миколаївську церкву, фундаторами якої буде кожен з Вас. Бо як писав Св. Іван Золотоустий: «Милостиня – цариця чеснот. Велике діло – милостиня. Полюбімо її – вона не має нічого собі рівного. Вона може змити гріхи й охоронити від засуду. Ти мовчиш, а вона стоїть і тебе охороняє. Або краще: тоді, коли ти мовчиш, тисячі уст дякують за тебе».
Дорогі брати і сестри! Нехай Господь благословляє Вас своїм миром і любов’ю на всіх шляхах Вашого служіння нашій Церкві, дарує міцне здоров’я, довгі роки життя. Нехай рік, що настав, принесе Вам тільки добробут, благополуччя, родинне тепло та злагоду, пошану й любов щирих друзів, рідних і близьких Вам людей.
Нехай наше спільне парафіяльне свято входження в храм вселяє надію на все світле, добре і вічне, надихає на християнську любов, жертовність та милосердя.
Благочинний Острозького району,
настоятель Свято-Миколаївської церкви УПЦ КП
прот. Юрій Лукашик
Розклад богослужінь
.png)
17.00. Вечірня.
Цікаво та актуально

.jpg)

.jpg)
.png)







