36-а Неділя після П'ятдесятниці

Через п’ять неділь ми з вами розпочнемо Великий піст – шлях аскетичного приготування до світлого свята Воскресіння Христового. Великий піст – це подвиг покаяння, молитви та духовного вдосконалення, тож важливо увійти в нього, примирившись із ближніми, сповнившись спокоєм і любов'ю, з вірою і смиренням у душі. Саме тому задовго до початку Святої Чотиридесятниці Церква звертає нашу увагу на її важливість і закликає до роздумів про її значення. Цьому присвячені кілька підготовчих тижнів, де кожне недільне євангельське читання розкриває нам сенс і значимість покаяння, зустрічі Бога, смирення, прощення, духовного очищення.

Відтак, уже цієї неділі під час читання Євангелія ми чуємо розповідь про Закхея (Лк. 19: 1-10). Цей чоловік був багатим, старшим над митарями (тогочасними чиновниками, які збирали мито і податки з населення). Коли Господь наш Ісус Христос прийшов до міста Єрихона, то Закхей дуже хотів побачити Його. Але через натовп і свій малий зріст не міг цього зробити. Тоді він виліз на дерево – Господь помітив Закхея і сказав, що бажає бути гостем у його домі.

З цього уривку Євангелія від Луки ми бачимо, як Закхей сильно бажає зустрітися з Христом. Навіть більше: він не відкладає це бажання на потім, не відмовляється від нього через перешкоди, а намагається таки його здійснити. Закхей не переймався, що про нього подумають інші, адже такий вчинок зовсім не личив людині його статусу. Проте він не міг пропустити нагоди побачити Ісуса Христа, чого прагнув усім серцем.

Начальник митарів є прикладом того, як наполегливо варто шукати зустрічі з Господом. Адже нерідко сучасна людина, заклопотана різними справами й буденністю, відкладає свою зустріч із Богом. Тимчасові труднощі перемагають прагнення до вічного, справжнього, і людина «опускає руки», підкоряється зовнішнім обставинам.

Ця історія нам показує також силу істинного бажання. Закхей – малий на зріст, грішний та обмежений у можливостях у цей конкретний момент, але його прагнення побачити Господа перемагає все, долає перешкоди. Саме своїм щирим бажанням та зусиллями, які він докладає, Закхей привертає увагу Ісуса Христа і Господь завітав у його дім.

Ось яким є перший заклик Церкви напередодні Великого посту: ми повинні не боятися прагнути справжнього, істинного – щиро, наполегливо, долаючи перешкоди. Лише доклавши необхідних зусиль, засвідчивши діяльну віру в Господа та прагнення до спасіння, ми з Божою допомогою досягнемо бажаного. Цей приклад показує також, що Бог завжди йде нам назустріч. Він готовий нас підтримати, якщо ми самі виявимо справжнє прагнення прийти до Творця, побачити і пізнати Його. І якщо наше бажання є щирим та усвідомленим, Господь це неодмінно помітить.
Православна Церква України 

 

 

Розклад богослужінь

16 квітня 2021 р. - П'ятниця.
17.00. Вечірня з чином Пасії.

17 квітня 2021 р. - Субота.
17.00. Вечірня.

18 квітня 2021 р. - Неділя.
5-та Неділя Великого посту. Глас 4. Прп. Марії Єгипетської.
8.30. Сповідь.
9.00. Літургія. Молебень. Панахида.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Банківський рахунок Релігійної громади Свято-Миколаївської парафії (01 липня 2020 р.)
 
 



Збір коштів