ХРАМОВЕ СВЯТО В ОСТРОЗІ

22 травня 2019 року, у день пам’яті перенесення мощей святителя Миколая з Мир Лікійських у місто Бар, свій престольний день відсвяткувала православна громада міста Острога.

Святкування храмового свята розпочалося Вечірнею днем раніше, у вівторок, яку очолив настоятель храму прот. Юрій Лукашик у співслужінні з прот. Володимиром Шевчуком, а зранку, перед Богослужінням, було відслужено Водосвятний молебень.

Святкову Літургію у величавому Свято-Миколаївському храмі очолив протоієрей Володимир Шевчук, настоятель Свято-Олександроневської церкви м. Острога, у співслужінні зі священиками Острозького благочиння, які прибули розділити радість храмового свята: о. Назарієм Ніколайчуком (Свято-Георгіївська парафія, с. Михайлівка), о. Миколою Свистаком (Свято-Троїцька парафія, с. Мощаниця), о. Ярославом Кричильським (Свято-Різдвобогородична парафія, с. Плоска), о. Іваном Мурашком (парафія Святих Кузьми і Дем’яна, с. Розваж), о. Василем Кошілем (Свято-Покровська парафія, с. Вельбівно), о. Орестом Косом (Свято-Вознесенська парафія, с. Верхів).

Після читання Євангелія проповідь виголосив о. Микола Свистак, настоятель Свято-Троїцької парафії с. Мощаниці. 

На свято прийшло багато парафіян та гостей, з яких чимало посповідались та прийняли причастя. Нехай Святі Христові Тайни будуть їм на спасіння душі і тіла.

Вітаючи вірян з храмовим святом, прот. Володимир Шевчук зупинився на особі Святого Миколая та чеснотах, яким вчить його житіє: «Воістину говорить про нього Святе Слово «в пам’ять вічну буде праведник». І скільки буде існувати земля і Свята Православна Церква – люди з року в рік, день у день будуть вдаватися до його допомоги і шанувати Святителя Миколая». Побажав, щоб Святитель Миколай завжди був присутнім серед нас і допомагав нам у справі спасіння, завжди поспішав на допомогу до тих, хто його кличе.

 

Настоятель Свято-Миколаївського храму прот. Юрій Лукашик подякував парафіянам, гостям, священнослужителям за те, що розділили радість престольного свята та привітав прот. Володимира Шевчука, якого владика Іларіон відзначив правом носіння митри.

Урочисте Богослужіння завершилося Євангельським читанням з хресним ходом навколо церкви,  окропленням всіх свяченою водою та мируванням вірян.

Божественну Літургію прикрасив чудовий церковний хор під керівництвом Олени Зелінської. У виконанні хору милозвучно і гармонійно звучали церковні піснеспіви «О, святий, отче, наш Миколає», «Миколаю, вся земля Тебе вітає…», «Святителю Миколаю…».

Всім присутнім в цей день було виголошено уставне многоліття, а парафіяльний хор урочисто виконав церковний гімн України – «Боже Великий, Єдиний».

На подвір’ї храму святкування завершилося спільним частуванням, приготовленим стараннями громади.

ostroh-cerkva.rv.ua

 

  Розклад богослужінь

14 вересня 2019 р. - Субота.
17.00. Вечірня. 

15 вересня 2019 р. - Неділя.
Неділя 13-та після П'ятидесятниці. Глас 4. Прпп. Антонія і Феодосія Печерських.
9.00. Літургія. Сповідь. Причастя.

  

 

 

 





Збір коштів