Церковний хор Свято-Миколаївського храму м. Острога привітав Острозьку академію із 440-річним ювілеєм

27 листопада 2016 року відбулася пам’ятна подія в історії церковного хору Свято-Миколаївського храму м. Острога. Наш колектив виступив із вітальною адресою на честь 440-річчя заснування першого вищого навчального закладу у Східній Європі, найстарішої української науково-освітньої установи, заснованої у 1576 році князем Василем-Костянтином Острозьким, у студентсько-викладацькому храмі преп. Федора Острозького.

Громада Свято-Миколаївської церкви не могла стояти осторонь такої визначної події, ювілею навчального закладу, оскільки колектив Національного університету «Острозька академія» на чолі із професором Ігорем Демидовичем Пасічником неодноразово виступав благодійником та меценатом відбудови нашого храму, жертвувавши значні кошти. Приємно, що у всі часи ми відчуваємо фінансову допомогу та моральну підтримку Острозької академії.

Варто зазначити, що від імені громади з молитовною подякою виступив благочинний Острозького району, настоятель  Свято-Миколаївської церкви прот. Юрій Лукашик, привітав громаду студентсько-викладацького храму преп. Федора Острозького на чолі з прот. Василем Жуковським, п. ректора та увесь колектив Національного університету «Острозька академія» із знаменною подією.

О. Юрій підкреслив, що наша громада вдячна проф. І. Д. Пасічнику, Міжнародному благодійному фонду відродження Острозької академії, колективу закладу, парафіянам храму за пожертви та побажав усій великій та дружній родині Острозької академії здоров’я, сповнення усіх намірів та Божого благословення!

Церковний колектив на чолі із регентом Оленою Михайлівною Зелінською привітав навчальний заклад низкою духовних піснеспівів. Так, до уваги присутніх було запропоновано твір Артема Веделя, який виконується при зустрічі архієрея «Зі сходу сонця до заходу»твори з Вечірньої Служби – «Господи, я звав Тебе» невідомого автора та твір українського композитора Кирила Стеценка «Світе тихий», кілька творів з Божественної Літургії: Станіслава Людкевича «Алилуя», Джузеппе Сарті «Херувимська пісня» та Миколи Леонтовича «Отче Наш».

Колектив продовжив вітальний виступ низкою псалмів: «Під твій покров» та «У неділю дзвони грають». У недільний день ми не могли залишити поза увагою наш церковний гімн «Боже, великий, єдиний» Миколи Лисенка в обробці Олександра Кошиця.

Церковний хор ще раз привітав пана ректора, професора, Героя України І. Д. Пасічника, увесь професорсько-викладацький склад Національного університету «Острозька академія», настоятеля храму преп. Федора Острозького, прот. Василя Жуковського, усю громаду із славним ювілеєм – 440-річчям із дня заснування славетного навчального закладу й побажали усім мирного неба, твердої віри, міцного здоров’я, добра, достатку, душевного спокою і Божого благословення кожній родині на многії й благії літа!

На завершення виступу прозвучали «Многії літа» та «Молитва за Україну».

Оксана КостюкРозклад богослужінь

28 травня 2022 р. - Субота.
17.00. Вечірня.

29 травня 2022 р. - Неділя.
6-та неділя після Пасхи, про сліпого. Глас 5. 
8.00. Літургія. Молебень. Панахида.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Банківський рахунок Релігійної громади Свято-Миколаївської парафії (01 липня 2020 р.)
 
 Збір коштів