СВЯТО-МИКОЛАЇВСЬКИЙ ХРАМ БУДУЄТЬСЯ ЗАВДЯКИ ПОЖЕРТВАМ ПРИХОЖАН ТА МЕЦЕНАТІВ

 

Уже стало традицією на сторінках «Замкової гори» розповідати про хід будівництва Свято-Миколаївської церкви в Острозі. Адміністрація церкви завжди  звітувала на шпальтах газети та оголошувала список імен жертводавців, які допомагали фінансово у розбудові храму. Читачам цікаво, як надалі просувається будівництво.

За коментарем я звернулася до настоятеля церкви протоієрея Юрія Лукашика та старости з питань будівництва Федора Товстого. Священик детально розповів про плани Свято-Миколаївської церкви і дав вичерпні відповіді на мої запитання. За словами Федора Товстого оздоблювальні зовнішні роботи ще не виконані в повному обсязі, але певні підсумки роботи за 2016 рік вже можна підбити.

 - Із початку року на розбудову надійшло 337 тисяч гривень. Міська рада через казначейство перерахувала безпосередньо виробнику вікон за виготовлення та встановлення віконних блоків - 50 тисяч гривень. Народний депутат Юрій Вознюк заплатив постачальнику покрівельної бляхи на дах - 20 тисяч гривень. Площа покрівлі без куполів 150 м2. З ініціативи ректора Національного унівеситету «Острозька академія» Ігоря Пасічника, Міжнародний благодійний фонд «Відродження Острозької академії» надав 25 тисяч гривень. Із власних коштів церкви та пожертв прихожан також була проведена доплата за покрівлю та виготовлення вікон. Надходження відбувалися від громадян України та далекого зарубіжжя, які є прихильниками нашого храму. Увага була приділена облаштуванню риштування та покриття даху, який, як тепер уже видно, надзвичайно складної конструкції. Була проведена оплата за водовідведення, крім того, варто взяти до уваги заробітну плату робітникам, що здійснювали зовнішні роботи. За гроші, які надійшли в скарбницю церкви, було утеплено мінеральною ватою перший купол від головного входу, в якому з часом буде розміщена дзвіниця, проведено підготовку до його оздоблення та майбутніх художніх розписів. Уже виготовлений та встановлений металевий каркас сходів на другий рівень, призначений для хорів. Придбано 260 м2 «вагонки» для стелі, що дозволить проводити роботи взимку 2017 року. Звичайно, була приділена належна увага зовнішнім, оздоблювальним роботам бань куполів та стін. Якщо детально, то це - шпаклювання брусів сумішшю зі спеціально підібраними складниками, їх шліфування, ґрунтування та фарбування подвійним шаром екологічно чистими фарбами, хімічний вміст яких убезпечить деревину від цвілі, шкідників та захистить від загоряння, - розповів Федір Товстий.

 

Храм із прилеглою територією стане окрасою міста та принадою для туристів

На питання, що ще потрібно виконати староста зауважив, що в подальшому за сприятливих фінансових умов, із різних боків храму необхідно встановити вхідні двері, облаштувати майданчик, сходи та зробити надбудови з металевочерепичним накриттям, що буде захищати двері від дощів. Має бути спеціальне захищене місце для дитячих візочків. Планується оздоблення фундаменту декоративним каменем. Будівля за периметром має бути обладнана підмостком з водовідведенням.

Надзвичайно було приємно порозмовляти і з отцем Юрієм про будівництво, подальші плани та мрії настоятеля щодо розбудови храму та території навколо нього. У намірах Юрія Лукашика - створення біля церкви дитячого майданчика з гойдалками. У благоустрій входитиме кований паркан, який укріплюватиметься зі сторони схилів. Ця огорожа буде такою, що не закриватиме красу будівлі. Заплановано два під’їзди згідно з протипожежними нормами. Каплицю з часом пофарбують під колір храму для гармонійного поєднання всього архітектурного ансамблю. Око милуватимуть висаджені квіти.

- Біля каплиці завжди лунав дитячий сміх, особливо у зимову пору. Схил облюбувала дітвора, використовуючи під гірку для катання на санчатах. Ми не будемо забирати у маленьких острожан такої можливості, територію хочемо облаштувати так, щоб ні у кого не було незручностей. Хочу зауважити, що біля дерев’яних стін церкви молодь проводить фотосесії. Це дуже добре. Чудово, що молоді люди ставлять в інтернеті позначки на мапі, хештеги і цим популяризують храм.  Взагалі, зауважте, яка краса відкриється жителям міста та туристам? З одного боку – відроджена Свято-Миколаївська церква, з іншого боку вулиці - нові корпуси Острозької академії. Це буде одне з найгарніших місць Острога, - переконаний Юрій Лукашик.

За словами панотця, імена усіх активних жертводавців та меценатів, після завершення будівництва будуть викарбувані на пам’ятній дошці.

- Адже є такі прихожани, які дали обітницю Богу, що будуть кожного місяця віддавати десяту частину своїх доходів на відродження українського православ’я в місті Острозі. І вони це роблять упродовж усіх років. Багатьох буде відзначено Українською православною церквою. Є серед прихожан і ті, хто вже отримав нагороди від вищого духовенства, а саме від високопреосвященнішого Ілаіона, архієпископа Рівненського та Острозького. Але найбільша нагорода, я вважаю, це милість від Бога – царство Боже, – зауважив настоятель.

 Я би хотів побудувати приміщення, в якому була б розміщена безкоштовна їдальня та місце для ночівлі

Із великим нетерпінням чекає Юрій Лукашик того часу, коли він зможе на території храму проводити таїнство вінчання. На жаль, за нинішніх умов, цей обряд не доступний в церкві. Якщо острожани все ж звертаються і хочуть обвінчатися, то отець Юрій поєднує долю молодят перед Богом у храмі Острозької академії. Велику і постійну підтримку церква надає нашим захисникам, які знаходяться в бойових умовах на сході України.

На моє питання чи не планується відкриття церковної лавки, щоб церква мала додаткові надходження у свою скарбницю, Юрій Лукашик дуже щиро посміхнувся і відповів, що в житті нічого подібного робити не збирається. На його думку, якщо вже щось і будувати на території храму, то не комерційного призначення.

- В Острог приїжджає багато паломників, яким немає, де зупинитися. Я би дуже хотів побудувати, з часом, приміщення, в якому була б розміщена безкоштовна їдальня та місце для ночівлі. До нас звертається багато нужденних і ми також жертвуємо та допомагаємо людям, які цього потребують. Наша церква прагне проповідувати слово Боже, а не заробляти на людях.

Бажаю усім миру, злагоди, та Божого благословення.

Галина Шишкова

Джерело: газета «Замкова гора», 22 жовтня 2016 р., №43

Copyright © 2011 Свято-Миколаївська церква м.Острог
Web Design Roman Koval based on Richlyn Systems Ltd

  Розклад богослужінь

21 липня 2018 р. - Субота.
17.00. Вечірня.

22 липня 2018 р. - Неділя.
8-ма неділя після П’ятидесятниці. Глас 7. Сщмч. Панкратія. Сщмч. Кирила. Прмчч. Патермуфія, Копрія і мч. Олександра. Свт. Феодора.
9.00. Сповідь. Літургія. Причастя. 

 

 

 
 
 

 

 

Збір коштів