Підсумки 2019 р. Прот. Юрій Лукашик, Володимир Лідавець

Підсумки 2019 р. Прот. Юрій Лукашик, Володимир Лідавець. Див. відео

Читати далі

Підсумки 2018 року / прот. Юрій Лукашик, В.Лідавець, Ф.Товстий

Підсумки 2018 року. Прот. Юрій Лукашик, В.Лідавець, Ф.Товстий (див. відео).

Читати далі

Літургія у відродженому храмі

Через кілька днів, на свято весняного Миколи-Чудотворця, 22 травня ц. р. відбудеться церемонія освячення нового храму в нашому древньому місті, приурочена шанованому в народі Святому Угоднику. Це пам’ятне дійство виконають приїжджі владики з Рівненської та сусідніх єпархій Київського патріархату. Очікують і патріарха Філарета, якщо тільки дозволить йому здоров’я здійснити таку подорож – йому вже 88 років. Для міста і Острожчини це, без перебільшення, історична подія. Церква здійнялася на довгопустую­чому місці біля каплиці того ж найменування. Ясна річ, це знакова новобудова. Але, в нашій ситуації, скоріше підходить інше поняття – відроджений Миколаївський храм, і ось чому.

З історії відомо (є такі свідчення в Державному історико-культурному заповіднику м. Острога), що на цьому місці стояла однойменна, до того ж перша і єдина в Острозі, церква. В цьому не виникає сумніву, якщо зважити, що датується вона серединою ХІV ст. (1350-ті роки). Наявні ж острозькі святині були збудовані значно пізніше. Двічі горіла церква у ХVІІІ ст., після другої пожежі так і не була відновлена. У новітні часи, перед Другою світовою війною, на цьому місці діяла польська церковно-приходська школа. Її теж знищила пожежа під час бомбардування у воєнну пору.

Читати далі

Відродження православної святині Острога

Свято-Миколаївська парафія УПЦ КП Острога в очікування великої історичної події. 22 травня 2018 року, на свято перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця з Мир Лікійських у місто Бар,  відбудеться освячення новозбудованого храму. Святкову Літургію очолить Архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон.

Шлях до відродження православної церкви в Острозі був важким та тернистим. Як свідчать  джерела, ще з середини XIV ст. тут стояла Миколаївська церква, зруйнована лихоліттями та пожежами. На початку XX ст. на тому місці постала невеличка капличка, в якій вже після здобуття незалежності «тулилася» громада Свято-Миколаївської церкви. Богослужіння розпочалися у травні 1992 року, коли патріотично налаштована частина острожан заснували Свято-Миколаївську православну парафію. Так у каплиці упродовж двадцяти років відбувалися богослужіння. 

Читати далі

 

Розклад богослужінь

27 листопада 2021 р. - Субота.
17.00. Вечірня.
Заговини на Різдвяний піст.
Поминання всіх, в Україні голодом заморених.

28 листопада 2021 р. - Неділя.
23-тя неділя після П'ятдесятниці. Глас 6. 
9.00. Літургія. Молебень. Панахида. 
Початок Різдвяного посту.

 

                                                                Оголошення!
Шановні парафіяни! Запрошуємо ваших діток до недільної школи! Детальніше на сторінці фейсбуку "Недільна школа Свято-Миколаївської церкви міста Острог" . Приєднуйтесь!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Банківський рахунок Релігійної громади Свято-Миколаївської парафії (01 липня 2020 р.)
 
 Збір коштів