Літургія у відродженому храмі

Через кілька днів, на свято весняного Миколи-Чудотворця, 22 травня ц. р. відбудеться церемонія освячення нового храму в нашому древньому місті, приурочена шанованому в народі Святому Угоднику. Це пам’ятне дійство виконають приїжджі владики з Рівненської та сусідніх єпархій Київського патріархату. Очікують і патріарха Філарета, якщо тільки дозволить йому здоров’я здійснити таку подорож – йому вже 88 років. Для міста і Острожчини це, без перебільшення, історична подія. Церква здійнялася на довгопустую­чому місці біля каплиці того ж найменування. Ясна річ, це знакова новобудова. Але, в нашій ситуації, скоріше підходить інше поняття – відроджений Миколаївський храм, і ось чому.

З історії відомо (є такі свідчення в Державному історико-культурному заповіднику м. Острога), що на цьому місці стояла однойменна, до того ж перша і єдина в Острозі, церква. В цьому не виникає сумніву, якщо зважити, що датується вона серединою ХІV ст. (1350-ті роки). Наявні ж острозькі святині були збудовані значно пізніше. Двічі горіла церква у ХVІІІ ст., після другої пожежі так і не була відновлена. У новітні часи, перед Другою світовою війною, на цьому місці діяла польська церковно-приходська школа. Її теж знищила пожежа під час бомбардування у воєнну пору.

Читати далі

Відродження православної святині Острога

Свято-Миколаївська парафія УПЦ КП Острога в очікування великої історичної події. 22 травня 2018 року, на свято перенесення мощей святителя Миколая Чудотворця з Мир Лікійських у місто Бар,  відбудеться освячення новозбудованого храму. Святкову Літургію очолить Архієпископ Рівненський та Острозький Іларіон.

Шлях до відродження православної церкви в Острозі був важким та тернистим. Як свідчать  джерела, ще з середини XIV ст. тут стояла Миколаївська церква, зруйнована лихоліттями та пожежами. На початку XX ст. на тому місці постала невеличка капличка, в якій вже після здобуття незалежності «тулилася» громада Свято-Миколаївської церкви. Богослужіння розпочалися у травні 1992 року, коли патріотично налаштована частина острожан заснували Свято-Миколаївську православну парафію. Так у каплиці упродовж двадцяти років відбувалися богослужіння. 

Читати далі

Запрошуємо на відкриття та освячення Свято-Миколаївського храму УПЦ КП м. Острога

Дорогі брати і сестри!
Запрошуємо вас розділити разом з нами радість довгоочікуваного свята – відкриття та освячення новозбудованого Свято-Миколаївського храму УПЦ КП і взяти участь у Святковій Архієрейській Божественній Літургії, яку очолить архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.
Храмове свято відбудеться 22 травня 2018 року о 10.00 год. за адресою: м. Острог, вул. Академічна, 12. 

Читати далі

Розповідь прот. Юрія Лукашика про будівництво Свято-Миколаївської церкви УПЦ КП м. Острога

прот. Юрій Лукашик розповідає про будівництво Свято-Миколаївської церкви УПЦ КП м. Острога. Дивіться відео. 31 грудня 2017 р.

Читати далі

 

Copyright © 2011 Свято-Миколаївська церква м.Острог
Web Design Roman Koval based on Richlyn Systems Ltd

  Розклад богослужінь

26 вересня 2018 р. - Середа.
17.00. Вечірня.

27 вересня 2018 р. - Четвер.
ВОЗДВИЖЕННЯ ЧЕСНОГО І ЖИВОТВОРЧОГО ХРЕСТА ГОСПОДНЬОГО.
9.00. Сповідь. Літургія. Причастя.
День пісний.

29 вересня 2018 р. - Субота.
17.00. Вечірня.

30 вересня 2018 р. - Неділя.
18-та неділя після П’ятидесятниці, після Воздвиження. Глас 1. Мцц. Віри, Надії, Любові та матері їх Софії.
9.00. Сповідь. Літургія. Причастя.
 

 

 

 
 
 

 

 

Збір коштів