Субота Акафіста. Похвала Пресвятої Богородиці

16 квітня 2016 року, в суботу п’ятого тижня Великого посту, Похвали Пресвятої Богородиці, до Свято-Миколаївської церкви прибули священики Острозького благочиння, щоб співслужити разом з настоятелем прот. Юрієм Лукашиком та здійснити таїнство сповіді та причастя.

Цей день за церковним календарем отримав назву Похвали Божої Матері, або ж Суботи акафіста.

До складу Богослужіння цієї суботи входить урочистий спів акафісту Божої Матері, від чого й сама служба іменується Похвалою Пресвятій Богородиці.

Приводом для встановлення свята стало чудесне визволення у 626 році Пресвятою Богородицею столиці Візантії Царгорода з облоги персів і скіфів. Бачачи велику загрозу життю, мешканці міста зібралися в храмі Святої Софії і з великим плачем благали Бога про порятунок. Константинопольський патріарх Сергій узяв ікону Пресвятої Богородиці, обійшов з нею хресним ходом навколо стін міста, а потім опустив у воду Її ризу, і, як пише літописець, «море закипіло, ворожі кораблі потонули та ворог відступив від міста».

Згодом за молитвами до Богоматері було ще кілька випадків чудесного порятунку Константинополя від ворожих сил. На згадку про них у XII ст. Православна Церква встановила свято Похвали Пресвятій Богородиці. А оскільки перше визволення Царгорода сталося близько п’ятого тижня Великого посту, то й свято це було встановлено в суботу цього тижня.

Цього дня з особливою урочистістю в храмах читають акафіст Пресвятій Богородиці, складений дияконом Царгородської церкви Георгієм Пісідійським. Згодом цей акафіст став першим, який почали використовувати в церковному вжитку, і послужив зразком для всіх наступних акафістів, написаних на честь Пресвятої Діви, Господа, святих та різних церковних свят.

З Царгорода свято поширилося й в інші міста Візантійської імперії, а в XI ст. стало загальним для всієї Східної Церкви.

Після читання Євангелія зі словами проповіді до присутніх звернувся настоятель Свято-Покровського (с. Вельбівно) та Свято-Успенського (с. Слобідка) храмів прот. Василь Кошіль. 

Після Богослужіння священиками було урочисто виголошено молебний спів акафісту або подячної похвали Пресвятої Богородиці.

Наостанок настоятель храму прот. Юрій Лукашик подякував священикам Острозького благочиння за співслужіння та розповів про важливість сповіді та причастя.

 

 Див. світлини зі свята

ostroh-cerkva.rv.ua

Розклад богослужінь

28 травня 2022 р. - Субота.
17.00. Вечірня.

29 травня 2022 р. - Неділя.
6-та неділя після Пасхи, про сліпого. Глас 5. 
8.00. Літургія. Молебень. Панахида.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Банківський рахунок Релігійної громади Свято-Миколаївської парафії (01 липня 2020 р.)
 
 Збір коштів