Вітаємо настоятеля з Днем народження

Вельмишановний отче Юрію! Щиро вітаємо Вас з Днем народження! Міцного Вам здоров’я, родинного затишку, щедрих Божих ласк на Вашій благодатній ниві! Нехай усі Ваші починання будуть на славу Божу, усі старання і зусилля неодмінно увінчаються успіхом і добром, а Ваша щира молитва й добре слово завжди дарують яскраве світло і натхнення, допомагають засівати зерна Божої правди в людських серцях!

Читати далі

Велике повечір'я з читанням покаянного канону преподобного Андрія Критського

2 березня 2023 р., у четвер першого тижня Великого посту, настоятель Свято-Миколаївської церкви прот. Юрій Лукашик, звершив Велике повечір'я з читанням четвертої частини Великого Покаянного канону преподобного Андрія Критського. 

Читати далі

СТРІТЕННЯ ГОСПОДНЄ 2023

15 лютого, на сороковий день після Різдва Христового, православні віруючі відзначаються велике християнське свято – Стрітення Господнє або принесення до Єрусалимського храму Господа нашого Ісуса Христа.

Історію цього свята розповідає тільки один євангеліст апостол Лука. Саме цей євангельський текст читається на Літургії в день свята (Лук. 2: 22-40). Як передає ап. Лука: «І коли настали дні очищення за законом Мойсеєвим, то принесли Його до Єрусалима, щоб поставити перед Господом, як написано в законі Господньому, щоб усяка дитина чоловічої статі, яка розкриває утробу, була посвячена Господу. І щоб принести в жертву, як сказано в законі Господньому, дві горлиці або двоє голуб’ят» (Лук. 2: 22-24).

Читати далі

На свято Богоявлення

На свято Богоявлення. 2023 р. Див. відео і фото.

Читати далі

Різдво Христове святкували 25 грудня

Історична подія для Острога та України відбулася 25 грудня. Щоправда, наразі далеко не всі острожани, на жаль, так думають. Але з часом, я вважаю, усе зміниться. Тож у Свято-Миколаївському храмі відбулася перша святкова Різдвяна літургія за новоюліанським (григоріанським) точним сучасним календарем. Про відповідне рішення вірян «Замкова гора» розповідала в № 48 за 9 грудня «Зробили рішучий крок». Нагадаю, що тоді на зборах всі одноголосно висловилися за святкування Різдва 25 грудня. Переважна більшість тих, хто голосував через сайт храму, також підтримала перехід, лише 2 голоси було проти. 

Читати далі

Вітання церковного старости Володимира Лідавця з Різдвом Христовим

Вітання церковного старости Володимира Лідавця з Різдвом Христовим. Див. відео.

Читати далі

У Свято-Миколаївській церкві відбулися загальнопарафіяльні збори

4 грудня 2022 року у Свято-Миколаївському храмі міста Острога Рівненської єпархії ПЦУ відбулися парафіяльні збори щодо визначення дати святкування Різдва Христового.

Згідно реєстрації, участь у зборах взяли 192 особи. Настоятель храму протоієрей Юрій Лукашик зауважив, що це голосування добровільне, за власним бажанням, що кожен парафіянин може висловити свою думку, проголосувавши «за» або «проти» святкування Різдва Христового 25 грудня, за новоюліанським календарем. «Це вияв волі кожного з нас, ми маємо дослухатися до свого серця, адже наше волевиявлення буде враховано у Рівненській єпархії ПЦУ» – зазначив прот. Юрій Лукашик.

Читати далі

У Свято-Миколаївській церкві відбувся молебень перед початком навчального року

Традиційно, перед початком нового навчального року, у Свято-Миколаївській церкві звершується молебень за здоров’я учнів, студентів, батьків, вчителів, викладачів.

Сьогодні, на свято Успіння Пресвятої Богородиці, настоятель привітав присутніх із початком нового навчального року, побажав усім міцного здоров’я,  учням і студентам – успіхів у навчанні, прагненні знань і поваги до вчителів, а батькам і педагогам – сили і терпіння, мудрості та наснаги на добрі справи.

Читати далі

ХРАМОВЕ СВЯТО - 2022

22 травня 2022 року, у день пам’яті перенесення мощей святителя Миколая з Мир Лікійських у місто Бар, свій престольний день відсвяткувала православна громада міста Острога.

Святкування храмового свята розпочалося Вечірнею днем раніше, у суботу, яку очолив настоятель храму прот. Юрій Лукашик у співслужінні з прот. Володимиром Шевчуком. Зранку, перед Богослужінням, прот. Олег Парипа відслужив Водосвятний молебень.

На престольне свято завітали прот. Володимир Шевчук, настоятель Свято-Олександроневської парафії (м. Острог) та парафії Косми і Даміана (с. Розваж), прот. Олег Парипа, настоятель Свято-Вознесенської парафії (с. Могиляни), прот. Василь Жуковський, настоятель студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія».

Читати далі

Розклад богослужінь

10 червня 2023 р. - Субота.
17.00. Вечірня.

11 червня 2023 р. - Неділя.
1-ша неділя після П'ятдесятниці. Глас 8. Всіх святих.
9.00. Літургія. Молебень. Панахида.

 

  

 

 

 

Банківський рахунок Релігійної громади Свято-Миколаївської парафії (01 липня 2020 р.)
 
 Збір коштів