Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон освятив накупольний хрест новозбудованого Свято-Миколаївського храму в Острозі

14 серпня 2015 року у Свято-Миколаївській церкві міста Острога відбулась надзвичайно знаменна подія – освячення головного накупольного хреста храму, яка золотими літерами буде записана не лише в історію храму, але й у історію м. Острога та незалежної української держави. 

Чин освячення головного хреста здійснив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон. За богослужінням архіпастирю співслужили: благочинний церков Острозького району, настоятель Свято-Миколаївської церкви протоієрей Юрій Лукашик та священики Острозького благочиння.

Урочиста подія зібрала біля храму парафіян Свято-Миколаївської церкви, жителів міста Острога та району. Участь у цьому дійстві також взяли міський голова Олександр Шикер, його заступник Іван Ткачук та депутати Острозької міської ради.

Після чину освячення хрестa архієпископ Іларіон окропив святою животворною водою усіх присутніх. У своїй проповіді Владика привітав усіх зі святом Винесення чесних древ Животворчого Хреста Господнього, привітав настоятеля храму отця Юрія та парафіян церкви з цією знаменною та довгоочікуваною подією. Парафіяни церкви дуже довго ішли до цієї події та звершилось чудо – храм збудовано за один рік. Бо «за молитвами усіх нас Господь сподобив нас освятити сьогодні головного накупольного хреста храму», – у своїй проповіді сказав Владика.

Повідомив, що йому надзвичайно приємно бути сьогодні у місті Острозі та саме у день винесення Чесного і Животворчого Хреста освячувати накупольний церковний хрест. «Це день, коли ми по-особливому поклоняємось Хресту і просимо у Бога, щоб Господь через видимий знак Хреста послав благодать Святого Духа. Силу, яка укріпляє нас, оживотворяє і з допомогою цієї благодаті ми далі ідемо по духовному життю, далі ідемо цією нелегкою дорогою, незважаючи на дуже важкі обставини нашого життя...»

Закликав присутніх молитись за свою державу, адже життя зараз нелегке, в Україні іде війна, а церкви ще досі не об’єднані. Спільною молитвою ми маємо випрошувати у Бога мудрості для усіх нас та створювати єдину помісну українську церкву. Адже ніколи не буде сильної і могутньої держави, допоки в ній не буде створено єдиної помісної української церкви. Освячення цього Хреста, який є символом перемоги, перемоги добра над злом, перемоги життя над смертю, перемоги хреста над дияволом є підтвердженням того, що нас усіх, слава Богові, у скорому часі чекає добре майбутнє, велика Перемога, чекає мир та очищена і випробувана єдина церква, яка дійсно буде совістю нашого народу, нас чекає щасливе майбутнє для наших дітей.»

Закінчуючи проповідь, Владика побажав присутнім миру і злагоди у родинах, бажав, щоб виконання заповідей Божих було найголовнішим у нашому житті, щоб справжня любов була головним символом життя кожного з нас.

Настоятель храму отець Юрій Лукашик висловив слова вдячності Владиці за його приїзд, за звершення чину освячення хреста. Подякував священикам, які розділили сьогодні радість свята разом з усією громадою. Адже до цієї події громада церкви ішла дуже довго. Також від усієї громади висловив слова вдячності Антоніні Церкевич і її брату Юрію Зінчуку та їхнім родинам за надзвичайно велику і значущу пожертву – накупольний хрест, який сьогодні освячували. Адже цей хрест буде неабиякою окрасою храму. А в церкві завжди лунатиме молитва за здоров’я жертводавців та їхньої родини. Побажав Владиці Іларіону душевних і тілесних сил та міцного здоров’я. Хор Свято-Миколаївської церкви архієпископу заспівав «Многії літа».

Усі присутні мали можливість приклонитися до головного хреста храму, який незабаром буде возведено на купол. В цей час хор Свято-Миколаївської церкви виконав «Боже, великий, єдиний» та «Молитву за Україну».

Після привітань та благословінь архієпископа усі священнослужителі на чолі з Владикою відвідали новобудову храму, де вперше з його стін лунало: «Хресту Твоєму поклоняємось, Владико!» у виконанні священиків. Владика з настоятелем храму обговорили подальше будівництво храму. Після цих дійств для історії церкви було зроблено спільну світлину з усіма учасниками цієї важливої та радісної події.

Оксана Веруцька

Розклад богослужінь

28 травня 2022 р. - Субота.
17.00. Вечірня.

29 травня 2022 р. - Неділя.
6-та неділя після Пасхи, про сліпого. Глас 5. 
8.00. Літургія. Молебень. Панахида.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Банківський рахунок Релігійної громади Свято-Миколаївської парафії (01 липня 2020 р.)
 
 Збір коштів