Київський Патріархат міцніє в Україні

Соціологічні дослідження, якщо вони дійсно науково обґрунтовані, – це не просто дзеркало існуючого становища суспільства, а й відображення його прагнень, інтенцій, прагнень у майбутнє. І завдання громадянського суспільства та «політичного класу» – не упустити цих устремлінь, які зафіксовані у цифрах і графіках, і не дозволити тоталітарним силам, політикам-авантюристам і агентурі недружніх держав «осідлати» ситуацію – і за допомогою демагогії і маніпуляцій змусити людей робити зовсім не те, до чого ті на початку прагнули.

Тому – увага! Нещодавно були опубліковані результати одного з дійсно знакових всеукраїнських опитувань, проведеного спільно чотирма провідними українськими соціологічними структурами, такими як: Центр соціальних та маркетингових досліджень SOCIS, Соціологічна група «Рейтинг», Центр Разумкова та Київський міжнародний інститут соціології. Це дослідження показове тим, що в цілому було опитано 25000 респондентів (по 1000 на кожну область і Київ), що дозволило отримати високу ступінь точності по країні в цілому і розглядати результати по кожній області як репрезентативні. Опитування було присвячене релігійним уподобанням населення.

Загальні результати виявилися наступними: абсолютна більшість українців (73,7%) відносять себе до православ'я, 8% – до греко-католицизму, по близько 1% – до римо-католицизму і протестантських церков. «Просто християнами» себе вважають 8,5% опитаних, до інших релігій належать 0,7%, не відносять себе до жодного з релігійних віросповідань 6%, і, нарешті, «важко відповісти» – більше 1% респондентів.

У регіональному плані у всіх областях, крім Тернопільської, Львівської та Івано-Франківської, поширене православ'я; в трьох названих областях більше половини населення належить до греко-католиків. На Закарпатті греко-католиками себе вважають майже 20% опитаних, римо-католиками – 7% (це відносно більше, ніж в інших областях). Найбільш православними є (з 81% опитаних) південний і центральний макрорегіони України. А ось на Донбасі, де з такою силою «оформляли» населення у дусі відданості Московському патріархату і «істинній вірі», православних – 69%, «просто християн» – 13% і невіруючих – 12% (найвищий показник по всій країні).

А зараз мова піде про головне. Серед тих, хто вважає себе православними, 38% опитаних відносять себе до Української Православної Церкви Київського Патріархату, 19,6% – до Української Православної Церкви Московського Патріархату, 1,3% – до Української Автокефальної Православної Церкви, а 39% – вважають себе «просто православними». При цьому до УПЦ (КП) частіше відносять себе на заході і в центрі країни, до УПЦ (МП) – на півдні та Донбасі. Тим не менш, навіть у південних і східних областях, крім Донбасу та Одеській області, прихильників Київського Патріархату більше, ніж Московського. При цьому, зазначають соціологи, чим далі на південь і схід, тим більше опитані схильні вважати себе «просто православними» і не відносити себе до жодної православної юрисдикції. Серед них абсолютна більшість православних складають у Кіровоградській, Миколаївській, Харківській, Запорізькій, Дніпропетровській, Сумській, Донецькій областях.

Джерело: http://rivne-cerkva.rv.ua/news/2294-kyivskyi-patriarkhat-mitsniie-v-ukraini.html

Copyright © 2011 Свято-Миколаївська церква м.Острог
Web Design Roman Koval based on Richlyn Systems Ltd

  Розклад богослужінь

21 липня 2018 р. - Субота.
17.00. Вечірня.

22 липня 2018 р. - Неділя.
8-ма неділя після П’ятидесятниці. Глас 7. Сщмч. Панкратія. Сщмч. Кирила. Прмчч. Патермуфія, Копрія і мч. Олександра. Свт. Феодора.
9.00. Сповідь. Літургія. Причастя. 

 

 

 
 
 

 

 

Збір коштів