Молилися за українську мову

Прийняття Верховною Радою Закону України «Про засади державної мовної політики» викликало неоднозначне ставлення до нього. Якщо на сході і півдні його переважно підтримують, то у західних і центральних областях люди протестують проти нього. Поряд із цим, розуміючи реальну загрозу знищення державності, української мови, розколу України щирі українці, патріоти моляться Богу, щоб наміри наших недругів не збулися. У неділю, 5 серпня, біля пам’ятника Тарасу Шевченка і в нашому місті відбувся молебень за українську мову.

Організаторами молитви стали депутати Острозької міської ради Ольга Шевчук та Сергій Рибачок (фракція ВО «Свобода»). Після недільної служби у Свято-Миколаївському храмі УПЦ КП, що будується, до пам’ятника на чолі із благочинним церков Острозького району УПЦ КП о. Юрієм підійшла велика група людей. До них приєдналися ті, хто раніше вийшов із храму чи щойно надійшов. Біля 50 осіб різного віку на чолі зі священиком молилися за збереження і утвердження української мови на нашій землі, недопущення розколу держави. Ті острожани, які проходили поруч і не знали про акцію, також охоче приєднувалися до богоугодної справи.
Після завершення молитви до присутніх звернувся отець Юрій. Він зазначив, що приводом до спільної молитви став закон, який прийняв парламент. Він веде до поділу єдиної держави на мовному ґрунті. Це є велика проблема. Цього допустити не можна і ми всі спільно просимо Бога відвернути біду від нас і рідної держави. «Мова – це душа людини. З дитинства і до смерті вона є її вірним супутником, служить для самовираження і вважається її найбільшим скарбом» – резюмував священик.  
Коли люди покидали парк ім. Шевченка, я звернувся до організаторів заходу з проханням розповісти про нього. Ольга і Сергій акцентували увагу на тому, що сьогодні багато людей втратили віру у політиків, їх здатність змінити ситуацію на краще в державі, можливість свого впливу на події в Україні. На жаль, цим користується сьогоднішня влада, яка хоче ще більше зміцнити своє становище у парламенті. Якщо це станеться, то наша держава може втратити незалежність, є велика загроза перетворення її на провінцію Росії. Початок цьому поклав недолугий закон, який, при цьому, прийняли із грубими порушеннями законодавства і регламенту Верховної Ради. 

– Нині по всій Україні звучать молитви за мову, – розповіла Ольга Шевчук. – Тому й ми маємо приєднатися і тільки спільно вирішувати цю проблему. У нас залишилась одна надія на Бога і на себе. Більше нема на кого сподіватись. Вже другу неділю поспіль у Львові люди молилися за українську мову біля пам’ятника Тарасу Шевченку. Минулого тижня її розпочали представники однієї церкви, а в цю неділю акцію підтримали представники інших конфесій і релігій. Я порадилася із своїм колегою по фракції у міській раді, друзями. Вони із радістю відгукнулися на ідею помолитися за українську мову. Приємно, що нашу пропозицію підтримав священик  Юрій Лукашик, прихожани церкви, активісти інших політичних партій і так був проведений молебень. Сподіваюся, що слово Боже зуміє зупинити вакханалію навколо української мови, спрямовану на її знищення на нашій землі. Бути байдужим до нинішніх подій в державі, я вважаю – це злочин. Якщо ми допустимо знищення незалежності, української мови – нащадки нам цього ніколи не пробачать. Це треба пам’ятати, діючи за споконвічним нашим «моя хата з краю».
 

Іван Глушман                                                                                                                                                                                       

Джерело: http://zamkova.at.ua/news/molilisja_za_ukrajinsku_movu/2012-09-11-722

Розклад богослужінь

28 травня 2022 р. - Субота.
17.00. Вечірня.

29 травня 2022 р. - Неділя.
6-та неділя після Пасхи, про сліпого. Глас 5. 
8.00. Літургія. Молебень. Панахида.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Банківський рахунок Релігійної громади Свято-Миколаївської парафії (01 липня 2020 р.)
 
 Збір коштів