Дубинська чудотворна ікона Пресвятої Богородиці у Свято-Миколаївській церкві м. Острога

"О, Пресвята Богородице. Зі страхом і любов'ю, припадаючи до чесної ікони Твоєї, віримо, що Ти бачиш наші біди, бачиш наші скорботи, кривди наші знаєш і печалі сердечні, допоможи нам, подай чистоту думок, виправлення життя грішного й прощення гріхів і сподоби Царства Небесного з усіма святими. Радуйся, радосте наша, покрий нас від зла чесним Своїм омофором"

Протягом 10-11 листопада 2012 року у Свято-Миколаївській церкві перебувала Дубинська Чудотворна ікона Божої Матері.

Розділити радість із парафіянами, на запрошення настоятеля протоієрея Юрія Лукашика прибули священнослужителі Острозького благочиння із навколишніх парафій: о. Іван Парипа ( Свято-Миколаївська, с. Бродівське), о. Олег Парипа (Свято-Вознесенська, с. Могиляни), о. Юрій Андрощук (Свято-Михайлівська, с. Оженин), о. Володимир Шевчук (Свято-Олександроневська, м.Острог).

По дорозі, встеленою квітами, Чудотворну ікону доправили до церкви.  Настоятель храму разом зі священиками відслужили молебень із Акафістом до Божої Матері.

На наступний день, у неділю, після Божественної літургії та молебню всі присутні були помазані олією, освяченою від чудотворного образу. Прот. Юрій Лукашик звернувся з привітальним словом та подякував священикам і всім присутнім за спільну молитву до Чудотворного Образу Божої Матері, який несе на собі велику благодатну силу зцілення від найтяжчих хвороб та допомогу в скорботних обставинах.

Вечором цього ж дня прот. Юрій Лукашик разом зі священиками Острозького благочиння о. Миколою Свистаком (Свято-Троїцька церква , с. Мощаниця), о. Василем Кошілем (Свято-Успенська церква, с. Вельбівно), о. Богданом Стрикалюком (Студентсько-викладацький храм Преподобного Федора Острозького, м. Острог) та о. Володимиром Шевчуком (Свято-Олександроневська церква, м. Острог) відправили Акафіст до Пресвятої Богородиці.

По завершенні Акафіста з повчальним словом до вірних звернувся настоятель Свято-Троїцької парафії с. Мощаниця о. Микола Свистак. Саме з цієї парафії до нашого храму прибула святиня. Отець Микола розповів про історію Дубинської ікони – великої православної святині.

Після чого, ікона була відправлена до студентсько-викладацького храму Преподобного Федора Острозького.

Протягом наступних днів Дубинська Чудотворна ікона Божої Матері перебуватиме у церквах сіл Слобідка та Вельбівно.

Довідка:
З давніх часів Дубинська ікона Пресвятої Богородиці належала до сімейних святинь знаменитого роду князів Острозьких. Перша згадка про неї датується 1565 роком, коли князь Костянтин Острозький запросив до себе на ночівлю подорожніх. Серед них була незряча жінка, яка самостійно зайшла до кімнати, де була святиня і приклонившись прозріла. Князь одразу відправився в монастир і розповів про все ігумену, а зранку відвіз ікону в Дубинський Хресто-Воздвиженський чоловічий монастир. В скорому часі, приклонитись до образу Богоматері, почали приїжджали вірні не тільки з України, але і Росії, Польщі, Білорусі, Молдови…

Оригінал святині зник у вирі Першої світової війни, а копія за промислом Божим попала у Чернігівську область. Наприкінці ХІХ ст., в північній частині області у містах Новгород-Сіверському, Коропі, Сосниці лютувала епідемія морової язви. Після того, як було звершено хресні ходи з Дубинською іконою, хвороба відступила, а багато людей отримали зцілення.

У революційні і післяреволюційні роки перед цією іконою молився преподобний Лаврентій Чернігівський, коли він ніс чернечий послух у Пустинно-Рихлівському Свято-Миколаївському монастирі.

У буремні 20-ті роки минулого століття, коли богоборчою владою нищились монастирі і храми, Дубинська ікона потрапила до благочестивої прихожанки монастиря, котра її зберігала до кінця 90-х років ХХ століття. Таким чином, ікону було врятовано від знищення.

У 2000 р. ікону передали родині В'ячеслава Юрійовича Павленка, (сьогодні благочинний Новгород-Сіверського району Чернігівської єпархії), де вона у 2004 році замироточила.

У 2009 році біля цієї ікони зцілився священик Сумської єпархії Володимир Скиба, котрий через пухлину у горлі втрачав голос, а також прихожанка Свято-Троїцького храму м. Шостка Сумської обл. Марія Іванова, яка перенесла інсульт і була прикута до ліжка.

У 2010 р., з благословення Преосвященного Іларіона єпископа Чернігівського і Ніжинського, священик В'ячеслав Павленко передав Дубинську ікону Свято-Катеринівському кафедральному соборі м. Чернігова на постійне перебування.

У цьому ж році, з благословення владики Іларіона, ікона півроку перебувала у Львівській області (спочатку в Дрогобицько-Самбірській єпархії, а потім у Львівсько-Сокальській), де до неї зверталися за молитовною допомогою сотні тисяч людей. І багатьом Цариця Небесна допомогла.

За свідченням священиків Михайла Болюка та Петра Потоцького, які постійно супроводжували ікону, біля неї відбувалися різноманітні зцілення від душевних і тілесних хвороб. Були зафіксовані випадки зцілення від онкологічних хвороб, хвороб голови та ін.

Особливо вражаючий випадок стався у Дрогобицько-Самбірській єпархії: молодий чоловік виніс з машини коляску та свою матір. Жінка під’їхала на колясці до ікони, поклала на неї руки і довго молилася. Раптом вона встала. Більше того – жінка, що не ходила більш, ніж півроку, помаленьку сама пішла з храму, спираючись на коляску!

Також випадок зцілення відбувся під час перебування (у лютому 2012 р.) ікони у Черкаській єпархії, де біля чудотворно образу зцілився свящ. Андрій Грищенко, котрий страждав на хворобу ніг.

І таких зцілень біля чудотворної ікони є безліч….


Розклад богослужінь

13 серпня 2022 р. - Субота.
17.00. Вечірня.
Заговини на Успенський піст.

14 серпня 2022 р. - Неділя.
9-та неділя після П'ятдесятниці. Глас 8. Винесення чесних древ животворчого Хреста Господнього.
9.00. Літургія. Молебень. Панахида.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Банківський рахунок Релігійної громади Свято-Миколаївської парафії (01 липня 2020 р.)
 
 Збір коштів