Звернення настоятеля храму

 

Слава Ісусу Христу!
Вельмишановні брати та сестри, 
гості нашого сайту!

Вітаємо Вас на Інтернет-сторінці 
Свято-Миколаївської церкви м. Острога

Метою створення сайту стало наше намагання інформувати відвідувачів про діяльність громади та історію її створення, про покровителя нашого храму – Св.Миколая-Чудотворця, про людей, які доклали багато зусиль та здоров’я на відновлення Богослужінь у невеличкій капличці, яка ще донедавна служила місцем молитви та слави Всевишньому. Будемо також розповідати про фундаторів нашого храму, які трудяться на славу Божу. На сторінці сайту Ви можете ознайомитися з парафіяльними новинами, з розкладом богослужінь, бо не завжди є час та можливість приходити до церкви щонеділі і в свята.

Важливим  для нас є інформування широкого кола людей про хід будівництва  нового храму – Свято-Миколаївської церкви, яку ми відновлюємо із забуття – першого православного храму у м. Острозі, побудованого у сер. ХІV ст.

Чим відрізняється наш час від середньовіччя? Відмінностей є багато, але саме у ті далекі часи історія Острога ряснить не лише просвітниками, а й жертводавцями, які будували храми не лише у містах, але й у душах і увійшли в історію як подвижники церкви.

І сьогодні, через багато століть, жертовність та віра залишаються вкрай важливими  для спасіння людської душі. Саме тому ми звертаємось до всіх небайдужих християн з проханням долучитись до спільної праці – будівництва Церкви. Пройдуть роки, століття, а  храм, до спорудження якого Ви внесете свою частку, буде свідченням вашої жертовності, і Ваші імена будуть згадуватись перед престолом Всевишнього кожного богослужіння. Бо, як каже апостол Павло, «хто  скупо сіє – той скупо жатиме, а хто сіє щедро – той щедро жатиме… Бо що людина посіє, то пожне. І хто сіє для власного тіла свого, той від тіла тління пожне. А хто сіє для духа, той від духа пожне життя вічне».

Від імені громади
з молитовною подякою,
Благочинний Острозького району,
настоятель  Свято-Миколаївської церкви ПЦУ
прот. Юрій Лукашик

 

 

 

 

 

Христос Воскрес!

Дорогі брати і сестри! У цей величний день звертаюся до вас вічно живими словами: Христос Воскрес! У цих словах – віра мучеників, які сміливо йшли на смерть, у них – стійкість і витривалість подвижників, які силою благодаті Божої перемагали пристрасті людської природи, у них – цілюща сила, якою повертали до життя і здоров’я безнадійно хворих святі безсрібники. І в цих словах – вся сутність християнства і розгадка таємниці життя і віри: «Якби Христос не воскрес, то й проповідь наша була би марна, марна була б i віра ваша».

Читати далі

«Нам потрібна тільки одна єдина церква, яка б консолідувала наше суспільство» - протоієрей Юрій Лукашик

Про перехід в Острозькій міській територіальній громаді вірян УПЦ Московського патріархату до ПЦУ, допомогу армії, ставлення до законопроєкту про заборону УПЦ МП та про те, яким має бути завершення війни – в інтерв’ю для «Життя і Слово» розповів настоятель Свято-Миколаївської церкви Юрій Лукашик.

Читати далі

Вітання настоятеля з Різдвяними святами - 2022

У наші серця, домівки і храми прийшло радісне вселенське свято – Різдво Христове. Це народження Божого Сина, у якому Бог сам відкрив себе людям і світ пізнав, що Бог є любов. Він увійшов в наше життя і надав йому сенсу, наповнив його миром і радістю. Бог віднині не десь там, неприступний у небесах, а тут, з нами, посеред нас. Радість із приходом Спасителя на землю розвіює всі страхи і непевності людського життя, бо «з нами Бог».

Тож в тиші очікування на Різдвяну зірку нехай Новонароджений Ісус прийде до наших відкритих сердець і зміцнить нас своєю любов’ю, підсилить вірою і відверне злі наміри ворогів. Сьогодні як ніколи Україна потребує молитви рідною мовою за мир у нашому домі. Сьогодні як ніколи ми покликані нести цю молитву скрізь, де тільки можемо.

Читати далі

Проповідь настоятеля на свято Введення у храм Пресвятої Богородиці

Проповідь настоятеля на свято Введення у храм Пресвятої Богородиці. Див. відео.

Читати далі

Розклад богослужінь

9 липня 2022 р. - Субота.
17.00. Вечірня.

10 липня 2022 р. - Неділя.
4-та неділя після П'ятдесятниці. Глас 3.
9.00. Літургія. Молебень. Панахида.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Банківський рахунок Релігійної громади Свято-Миколаївської парафії (01 липня 2020 р.)
 
 Збір коштів