6 травня – Юрія Переможця

Сьогодні ми особливо вшановуємо пам’ять мучеників Юрія (Георгія) Переможця та цариці Олександри, благовірного князя Ярослава Мудрого. 

Святий Юрій народився в місті Бейрут, біля підніжжя Ліванських гір, був синім багатих і благочестивих батьків, які виховали його в християнській вірі.

Вступивши на військову службу, вирізнявся розумом, хоробрістю, силою та красою. А з отриманням звання тисяцького улюбленця імператора Діоклетіана, який був талановим правителем, але фанатичним прихильником римських богів.

Почувши якось на суді несправедливий вік – знищення християн, майбутній великомученик пройнявся співчуттям до них. Передбачаючи, що його тяжко підтримує тестування, він роздав майно бідним, відпустив на волю рабів, прийшов до Діоклетіана й, оголосивши себе християнином, викрив його в жорстокості та несправедливості. Слово його було сповнене переконливих доказів проти наказу переслідувати християн: «Ідоли ваші – не боги. Ісус Христос – єдиний істинний Бог, єдиний Господь у славі Бога Отця, усе створено Духом Святим».

Імператор просив Юрія віддати своє переконання, на що той відповів рішучою відмовою. Розгніваний Діоклетіан наказав кинути його до в'язниці й піддати тортурам. Мучителі змагалися в жорстокості, вигадуючи різноманітні знущання. Вони були воловими жилами, колесували, кидали в негашене вапно, примушували бігати в чоботах із гострими цвяхами всередині. Юрій переносив усі муки з великими терпінням і дякував Творцеві. Зрештою імператор наказав відсікти йому голову. Великомученик вийшов до Господа в 303 році в Нікомідії.

За мужність і духовну звитягу над мучителями, яким не можна змусити його відректися від християнства, а також за чудодійну допомогу людям у небезпеці, Юрія називають Переможцем. Зображення святого на коні зі списком, яким він пронізує змію (символ язичництва), знаменує перемогу над діяволом. Святий є покровителем воїнів.

Розклад богослужінь

10 червня 2023 р. - Субота.
17.00. Вечірня.

11 червня 2023 р. - Неділя.
1-ша неділя після П'ятдесятниці. Глас 8. Всіх святих.
9.00. Літургія. Молебень. Панахида.

 

  

 

 

 

Банківський рахунок Релігійної громади Свято-Миколаївської парафії (01 липня 2020 р.)
 
 Збір коштів