Вшанування пам'яті Українських козаків і селян – Героїв битви під Берестечком

4 липня 2021 року, в день Всіх святих землі Української, у Свято-Георгіївському чоловічому монастирі на Козацьких Могилах, у селі Пляшева відбудуться церковні та державні урочистості по вшануванню пам'яті Українських козаків і селян – Героїв битви під Берестечком.

На запрошення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона богослужіння цього дня очолить Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній.
 
Під час відправи будуть піднесені молитви за спокій душ загиблих українських козаків і новітніх українських Героїв, які полягли за Незалежність України.
 
Традиційно після Божественної літургії відбудеться хода та покладання квітів до пам’ятника Героям Берестецької битви.
 
Початок богослужіння о 09.00 год.

 

Відеосюжет ВВС про Козацькі Могили

 
 
Ця свята обитель розташовується на острові Журавлиха в селі Пляшева, що на Рівненщині. На місці, де 370 років тому відбулася масштабна битва між козаками під проводом Богдана Хмельницького та військом Речі Посполитої. Близько 10 тисяч козаків та селян загинули у битві під Берестечком, відстоюючи православну віру, честь і волю нашої держави. І за них до сьогодні тут щоденно лунає молитва. 
 
Упродовж багатьох десятиліть на острові Журавлиха (за переказами, його так назвали від слів «жура» і «лихо») православний люд під хрестом складав знайдені козацькі черепи і кості. Це місце стали називати «Козацькими могилами». На початку ХХ століття виникла ідея побудови храму-пам’ятника, щоби вшанувати тисячі безіменних героїв. Тут збудували дерев’яну Троїцьку каплицю, біля якої у 1909 році відбулися перші велелюдні богослужіння.
 
А вже наступного року освятили місце під будівництво храму на честь святого великомученика Георгія Переможця. Чотири роки тривало будівництво цього унікального храму. Він має три поверхи, на кожному з яких розміщено окремі приділи. Спочатку спорудили його підземну частину – церкву святої Параскеви-П’ятниці та козацьку усипальницю-гробницю. Середній приділ – на честь святого Георгія Переможця, а третій, верхній, на хорах – на честь святих Бориса і Гліба. Приділи розміщено один над одним, що є унікальним у церковній архітектурі.
 
Георгіївський приділ має незвичної форми фасад, який являє собою велику, заповнену іконостасом арку. Адже спочатку цей приділ було задумано як великий вівтар, у якому могли служити до двохсот священників, а на великій площі перед собором могли вміщуватися десятки тисяч вірян. Перед храмом – велика солія, над якою здіймається скляна частина козацької гробниці. 
 
На територію монастиря із сусіднього села Острів був перенесений і дерев’яний Михайлівський храм початку XVII століття, який з’єднали з Георгіївським собором підземним ходом. 
 
Терпеливо знісши всі труднощі лихоліть, війн, перемін влад, закриття монастиря, прилаштування споруд для колгоспного господарства, зерносховища, ферми, а пізніше – лікарні, Свято-Георгіївська обитель була відроджена на початку ХХІ століття. Сьогодні це велична православна святиня, яка береже пам’ять про нашу історію і гостинно приймає тисячі українців, що приїжджають сюди віддати шану полеглим козакам та помолитися до Господа.
Рівненська єпархія

 

Розклад богослужінь

18 вересня 2021 р. - Субота.
17.00. Вечірня.


19 вересня 2021 р. - Неділя.
13-тa неділя після П'ятдесятниці. Глас 4. Спомин чуда архістратига Михаїла в Хонах. 
9.00. Літургія. Молебень. Панахида.

                                                                                                                                             Оголошення!
Шановні парафіяни! Запрошуємо ваших діток до недільної школи! Більше інформації на фейсбук сторінці "Недільна школа Свято-Миколаївської церкви міста Острог". Приєднуйтесь!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Банківський рахунок Релігійної громади Свято-Миколаївської парафії (01 липня 2020 р.)
 
 Збір коштів