Неділя всіх святих

Перша неділя після П’ятидесятниці називається Неділею всіх святих. Це не є випадковістю. Свята Церква встановила це свято, вшановуючи всіх тих, хто в своєму земному житті зміг прийняти Благодатні Дари Святого Духа і втілити їх у своєму житті.

Святість – це природній стан людини, як образу і подоби Божої. Кожній людині дана можливість прожити, або хоча б доторкнутися до стану святості. Про це відомий богослов кінця минулого тисячоліття протоієрей Олександр Мень пише, що кожен християнин має досвід святості, але в одних це проявляється, як короткий спалах Божого Світла, Божої любові в серці і розумі, а в інших – це постійний стан їхнього життя. Такі люди стають живими носіями живого Бога, як про це пише Апостол Павло «вже не я живу, а живе в мені Христос» (Гал. 2,20). Вони стають «світлом світу» (Мт. 5,15), істинною світла, бо свідчить про себе Спаситель: «Я – світло для світу» (Ів. 8,12). Митрополит Антоній Сурожський пише: «Якщо хоча б раз в житті людина побачила на обличчі іншої людини сяйво Святого Духа, вона вже ніколи не зможе не вірити в Бога».

Святі стали вічними свідками Бога для всіх майбутніх поколінь, аж до кінця світу. Споглядаючи рядки церковного календаря, ми не тільки читаємо імена святих, ми бачимо Славу Божу, проявлену в людстві. Ці імена для нас є дуже важливими, адже кожна свята людина колись народилась звичайною людською дитиною, жила в тих самих умовах, що й інші люди свого часу. Мала певні уподобання, чесноти і вади, вищий чи нижчий соціальний статус, матеріальні статки, освіту та інші людські надбання і якості. Але почувши поклик Божий, довірившись веденню Духа Святого, пройшла земний свій шлях, яким нам ще належить пройти, завершенням якого стала єдність з Ісусом Христом, нашим Спасителем.

Кожен святий пройшов свій неповторний шлях служіння: хто був пророком, апостолом, святителем, мучеником, преподобним, безсрібником, юродивим, але всіх їх об’єднала Любов до Бога і до ближнього.

Знання про це обнадіюють і нас в тому, що кожен може йти шляхом освячення і осягнути святість, основною ознакою якої є жертовне служіння ближньому, наслідування Ісуса Христа, прийняття волі Отця, аж до особистої Голгофи. Святі є небожителями і одночасно нашими друзями, помічниками і проводирями шляху повернення назад до Бога, до Небесної Батьківщини – Царства Божого. Вони наші прохання заносять перед Престіл Всевишнього. Частіше звертаймося до них про поміч і наша молитва не залишиться без відповіді. Пам’ятаймо слова Спасителя: «Будьте досконалі, як досконалий Отець ваш Небесний» (Мт. 5,48). А вершина досконалості – святість.

Всі святі Божії моліться за нас грішних. Амінь.

Джерело: https://kolomija.com/bbloteka/propovd/136-propovd-na-nedlyu-vsh-svyatih.html

 

Розклад богослужінь

9 липня 2022 р. - Субота.
17.00. Вечірня.

10 липня 2022 р. - Неділя.
4-та неділя після П'ятдесятниці. Глас 3.
9.00. Літургія. Молебень. Панахида.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Банківський рахунок Релігійної громади Свято-Миколаївської парафії (01 липня 2020 р.)
 
 Збір коштів