ХРАМОВЕ СВЯТО

22 травня 2021 року, у день пам’яті перенесення мощей святителя Миколая з Мир Лікійських у місто Бар, свій престольний празник відсвяткувала православна громада міста Острога. З цієї нагоди до свого другого кафедрального міста прибув архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон.

За богослужінням владиці співслужили запрошене духовенство: прот. Володимир Шевчук, настоятель Свято-Олександроневської парафії (м. Острог) та парафії Косми і Даміана (с. Розваж), прот. Василь Жуковський, настоятель студентсько-викладацького храму преподобного Федора Острозького Національного університету «Острозька академія», прот. Олег Парипа, настоятель Свято-Вознесенської парафії (с. Могиляни), о. Юрій Андрощук, настоятель Свято-Михайлівської парафії (с. Оженин), о. Юрій Божук, настоятель Свято-Михайлівської парафії (с. Черняхів), о. Микола Свистак, настоятель Свято-Троїцької парафії (с. Мощаниця), о. Олег Бабак, настоятель Свято-Покровської парафії (с. Вельбівно).

Святкування храмового свята розпочалося Вечірнею днем раніше, у п’ятницю, яку очолив настоятель храму прот. Юрій Лукашик. А вранці, владику при вході до храму діти зустрічали квітами, запашним короваєм та щирими словами віршованих рядків.

Настоятель кафедрального храму прот. Юрій Лукашик запросив владику очолити святкове богослужіння.

Після Євангельського читання Архієпископ Іларіон звернувся до вірних з повчальним словом.

Під час літургії була піднесена молитва про визволення від нашестя чужинців, а також всеукраїнська молитва про припинення епідемії короновірусу.

У цей святковий день багато парафіян та гостей посповідались та прийняли причастя. Нехай Святі Христові Тайни будуть їм на спасіння душі і тіла.

По завершенні літургії відбувся хресний хід навколо храму з читанням Євангелія та окропленням вірних освяченою водою.

Архієпископ Іларіон привітав присутніх з храмовим святом, подякував за спільну молитву, побажав всім здоров’я, Божого благословення, милості та щедрих дарів від Святителя Миколая й подав всім своє архіпастирське благословення.

Архієрейськими Благословенними грамотами були відзначені багаторічні хористки нашої парафії Ольга Фурсік, Надія Тишко та Віра Лазарчук, а церковного старосту  Володимира Лідавця владика нагородив Благословенною Грамотою з відзнакою від Блаженнійшого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія «За заслуги перед Помісною Українською Православною Церквою та побожним народом». Нехай Господь обдаровує вас, дорогі добродійники, многими літами, міцним здоров’ям, духовною силою, наснагою, дарує всесильну свою допомогу у щирій праці на славу Христової Церкви, нашої громади та всієї України.

Прот. Юрій Лукашик подякував Архіпастирю за візитацію та всім присутнім священнослужителям за те, що відгукнулися на запрошення та прибули розділити радість свята.

Звершивши Хресний хід, гарну подію повінчали «Многоліттям» усім присутнім і світлинами на добру згадку.

Божественну літургію прикрасив чудовий церковний хор під керівництвом Олени Зелінської. У виконанні хору милозвучно і гармонійно звучали церковні піснеспіви «О, святий, отче, наш Миколає», «Миколає, вся земля Тебе вітає…», «Святителю Миколаю…».

ostroh-cerkva.rv.ua

 

 

Розклад богослужінь

28 травня 2022 р. - Субота.
17.00. Вечірня.

29 травня 2022 р. - Неділя.
6-та неділя після Пасхи, про сліпого. Глас 5. 
8.00. Літургія. Молебень. Панахида.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Банківський рахунок Релігійної громади Свято-Миколаївської парафії (01 липня 2020 р.)
 
 Збір коштів